Epson SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
SG5032CAN 48.000000M-TJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC 48.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CAN 48.000000M-TJGA3.pdf
Availability of SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
QUANTITY
SG5032CAN 48.000000M-TJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
Related LinksSG5032CAN 48., SG5032CAN 48.000000M-TJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CAN 48.000000M-TJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CAN 48.000000M-TJGA3
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 68POS .8MM R/A datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 11.4A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 30 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 13POS SINGLE datasheet.pdf
METRAL HDR PF 4RX2M datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY 30AWG 10 POS datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf