Epson SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
SG5032CBN 100.000000M-TJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CBN 100.000000M-TJGA3.pdf
Availability of SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
QUANTITY
SG5032CBN 100.000000M-TJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)11mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
Related LinksSG5032CBN 100, SG5032CBN 100.000000M-TJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CBN 100.000000M-TJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CBN 100.000000M-TJGA3
IC DRIVER SPI 8CH LS 24SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8MSOP datasheet.pdf
72 CKT HDM BACKPLANE ASSY datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN ADAPT BNC PLUG-HDBNC JACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf