Epson SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
SG5032CCN 27.000000M-HJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC 27.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CCN 27.000000M-HJGA3.pdf
Availability of SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
QUANTITY
SG5032CCN 27.000000M-HJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
Related LinksSG5032CCN 27., SG5032CCN 27.000000M-HJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CCN 27.000000M-HJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CCN 27.000000M-HJGA3
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LAMINATING ADHESIVE 1/2" X 5YD datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 35K OHM 5% 25W datasheet.pdf
CABINET STEEL RD 14.75"LX4.63"W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W MELF datasheet.pdf