Epson SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
SG5032EAN 125.000000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG5032EAN 125.000000M-KEGA3.pdf
Availability of SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
QUANTITY
SG5032EAN 125.000000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
Related LinksSG5032EAN 125, SG5032EAN 125.000000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032EAN 125.000000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG5032EAN 125.000000M-KEGA3
LED 525NM ULT GREEN CLEAR 4PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 42.8MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GRN RD/GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 5PR 25COL LEFT EE BP datasheet.pdf
RES 909 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 528POS GOLD datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf