Epson SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
SG5032EAN 98.304000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 98.304MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG5032EAN 98.304000M-KEGA3.pdf
Availability of SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
QUANTITY
SG5032EAN 98.304000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
Related LinksSG5032EAN 98., SG5032EAN 98.304000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032EAN 98.304000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG5032EAN 98.304000M-KEGA3
RECT BRIDGE 200V 1.5A GPP WOG datasheet.pdf
CONN CABLE ASSY 2.5MM 4COND 6' datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 3.5MM datasheet.pdf
LED 7SEG .43" SGL 695NM HRED CC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 449FBGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
SPC MAT 400MM X 1600MM 5M CABLE datasheet.pdf