Epson SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
SG7050CBN 125.000000M-TJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG7050CBN 125.000000M-TJGA3.pdf
Availability of SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
QUANTITY
SG7050CBN 125.000000M-TJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
Internal Part NumberEIS-SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG7050
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)11mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
Related LinksSG7050CBN 125, SG7050CBN 125.000000M-TJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG7050CBN 125.000000M-TJGA3 Details Description
Related parts for SG7050CBN 125.000000M-TJGA3
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=500FT datasheet.pdf
KIT DEV ZOOM FOR AM/DM37X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
UNI SEAL YELLOW PG 29 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf