Epson SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
SG7050CCN 32.000000M-HJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG7050CCN 32.000000M-HJGA3.pdf
Availability of SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
QUANTITY
SG7050CCN 32.000000M-HJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
Internal Part NumberEIS-SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG7050
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
Related LinksSG7050CCN 32., SG7050CCN 32.000000M-HJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG7050CCN 32.000000M-HJGA3 Details Description
Related parts for SG7050CCN 32.000000M-HJGA3
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 3A 20 MOHM TH datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONN MINI MAG-MATE 36-44AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 84FBGA datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf