Epson SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
SG7050EAN 400.000000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 400.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG7050EAN 400.000000M-KEGA3.pdf
Availability of SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
QUANTITY
SG7050EAN 400.000000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG7050
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency400MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
Related LinksSG7050EAN 400, SG7050EAN 400.000000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG7050EAN 400.000000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG7050EAN 400.000000M-KEGA3
CONN RECEPT PIN .015-.025" .166" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC I-CODE SLI 3XSON datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf