Amgis SH150S-0.13-259
SH150S-0.13-259 picture photo
Mfg. Part Number
SH150S-0.13-259
Brief Description
FIXED IND 259UH 130MA 3.4 OHM
Datasheet Download
SH150S-0.13-259.pdf
Availability of SH150S-0.13-259
QUANTITY
SH150S-0.13-259 Order Process
Ship out your order
Specifications of SH150S-0.13-259
Internal Part NumberEIS-SH150S-0.13-259
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesSH150
PackagingTape & Reel (TR)
TypeToroidal
Material - CorePowdered Iron
Inductance259µH
Tolerance±20%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.4 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.215" (5.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SH150S-0.13-259
Related LinksSH150S-, SH150S-0.13-259 Datasheet, Amgis Distributor
SH150S-0.13-259 Details Description
Related parts for SH150S-0.13-259
BOX ABS BLACK 5.5"L X 2"W datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EN6347QI datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A TO277A datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf