Amgis SH150T-1.54-77
SH150T-1.54-77 picture photo
Mfg. Part Number
SH150T-1.54-77
Brief Description
FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM TH
Datasheet Download
SH150T-1.54-77.pdf
Availability of SH150T-1.54-77
QUANTITY
SH150T-1.54-77 Order Process
Ship out your order
Specifications of SH150T-1.54-77
Internal Part NumberEIS-SH150T-1.54-77
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Selection for LM2594
Inductor Selection for LM2595
Featured ProductSH150 Series Toroidal Inductors
Material - CorePowdered Iron
Inductance77µH
Tolerance±20%
Current Rating1.54A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.614" L x 0.591" W (15.60mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SH150T-1.54-77
Related LinksSH150T-, SH150T-1.54-77 Datasheet, Amgis Distributor
SH150T-1.54-77 Details Description
Related parts for SH150T-1.54-77
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
HOLDER 3 AA CELL W/9V SNAP FAST datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 250MA 9.14 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPDT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
INDUCOM CRIMP FERRULE 14,0 - 15, datasheet.pdf
TERM SPLICE CONVENIENCE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf