3M SHIPLBL-028-50
SHIPLBL-028-50 picture photo
Mfg. Part Number
SHIPLBL-028-50
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL 3X2" RED ON WHITE 50/PK
Datasheet Download
SHIPLBL-028-50.pdf
Availability of SHIPLBL-028-50
QUANTITY
SHIPLBL-028-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of SHIPLBL-028-50
Internal Part NumberEIS-SHIPLBL-028-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
PackagingRoll
TypeSign
Label TypeShipping
Label Size3.00" L x 2.00" W (76.2mm x 50.8mm)
Material-
ColorRed Legend, White Background
For Use With/Related ProductsAttention Notice
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SHIPLBL-028-50
Related LinksSHIPLBL, SHIPLBL-028-50 Datasheet, 3M Distributor
SHIPLBL-028-50 Details Description
Related parts for SHIPLBL-028-50
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC 12-BIT CMOS MULT D/A 20-SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FMAL SLV SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 10A 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
E1 DIE #4 NYLAKRIMP (190476041) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf