Crouzet SHS180S110A
SHS180S110A picture photo
Mfg. Part Number
SHS180S110A
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR INTERVAL, 180S, 110VAC
Datasheet Download
SHS180S110A.pdf
Availability of SHS180S110A
QUANTITY
SHS180S110A Order Process
Ship out your order
Specifications of SHS180S110A
Internal Part NumberEIS-SHS180S110A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SHS180S110A
Related LinksSHS18, SHS180S110A Datasheet, Crouzet Distributor
SHS180S110A Details Description
Related parts for SHS180S110A
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SEAL SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.1A 12 MOHM SMD datasheet.pdf