Crouzet SHSP4M24A
SHSP4M24A picture photo
Mfg. Part Number
SHSP4M24A
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR INTERVAL, 4M ADJ, 24VAC
Datasheet Download
SHSP4M24A.pdf
Availability of SHSP4M24A
QUANTITY
SHSP4M24A Order Process
Ship out your order
Specifications of SHSP4M24A
Internal Part NumberEIS-SHSP4M24A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SHSP4M24A
Related LinksSHSP, SHSP4M24A Datasheet, Crouzet Distributor
SHSP4M24A Details Description
Related parts for SHSP4M24A
RES SMD 35.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf