Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8P10125001
SI-B8P10125001 picture photo
Mfg. Part Number
SI-B8P10125001
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MOD 6500K 1360LM 80CRI
Datasheet Download
SI-B8P10125001.pdf
Availability of SI-B8P10125001
QUANTITY
SI-B8P10125001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SI-B8P10125001
Internal Part NumberEIS-SI-B8P10125001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package60
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesFinger-SQ64B
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1360 lm (Typ)
Current - Test700mA
Temperature - Test35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test162 lm/W
Current - Max1.6A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle115°
FeaturesWith Connector
Size / Dimension259.00mm L x 250.00mm W
Height6.70mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI-B8P10125001
Related LinksSI-B8P1, SI-B8P10125001 Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SI-B8P10125001 Details Description
Related parts for SI-B8P10125001
IGBT 600V 23A 100W TO247AC datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OCP 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.51A 88 MOHM datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16QSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BOX PLST BLK/GRAY 3.16" X 4.17" datasheet.pdf
ULTRSONC TB 50CM DIST 2M CBL datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
11000UF 25V 25.4X66.68 85C AXI datasheet.pdf