Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8R09526001
SI-B8R09526001 picture photo
Mfg. Part Number
SI-B8R09526001
Brief Description
LED 5000K 80CRI LM561B
Datasheet Download
SI-B8R09526001.pdf
Availability of SI-B8R09526001
QUANTITY
SI-B8R09526001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SI-B8R09526001
Internal Part NumberEIS-SI-B8R09526001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package60
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLAM-SQ32B
PackagingBox
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1360 lm (Typ)
Current - Test385mA
Temperature - Test35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)24V
Lumens/Watt @ Current - Test148 lm/W
Current - Max600mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle145°
FeaturesWith Connector
Size / Dimension259.00mm L x 250.00mm W
Height6.60mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI-B8R09526001
Related LinksSI-B8R0, SI-B8R09526001 Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SI-B8R09526001 Details Description
Related parts for SI-B8R09526001
MOSFET N-CH 60V 600MA TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250VAC X7R 1808 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.545" UNIV datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 12V datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO TSOT23 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf