Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8T11125001
SI-B8T11125001 picture photo
Mfg. Part Number
SI-B8T11125001
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MOD 4000K 1440LM 80CRI
Datasheet Download
SI-B8T11125001.pdf
Availability of SI-B8T11125001
QUANTITY
SI-B8T11125001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SI-B8T11125001
Internal Part NumberEIS-SI-B8T11125001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package60
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLAM-SQ30B
PackagingBox
TypeLED Module
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1440 lm (Typ)
Current - Test700mA
Temperature - Test35°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)15.3V
Lumens/Watt @ Current - Test134 lm/W
Current - Max900mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle145°
FeaturesWith Connector
Size / Dimension259.00mm L x 250.00mm W
Height6.70mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI-B8T11125001
Related LinksSI-B8T1, SI-B8T11125001 Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SI-B8T11125001 Details Description
Related parts for SI-B8T11125001
CAP FILM 13UF 10% 525VDC RADIAL datasheet.pdf