Silicon Labs SI2156-B30-GMR
SI2156-B30-GMR picture photo
Mfg. Part Number
SI2156-B30-GMR
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC DTV TUNER WORLDWIDE 32-QFN
Datasheet Download
SI2156-B30-GMR.pdf
Availability of SI2156-B30-GMR
QUANTITY
SI2156-B30-GMR Order Process
Ship out your order
Specifications of SI2156-B30-GMR
Internal Part NumberEIS-SI2156-B30-GMR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTuner
ApplicationsDTV
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI2156-B30-GMR
Related LinksSI2156-, SI2156-B30-GMR Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI2156-B30-GMR Details Description
Related parts for SI2156-B30-GMR
HEATSHRINK MFP 1/2"X 4' CLEAR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 125V datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLL PLNGR SPDT 15A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.5A TO251A datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBG datasheet.pdf