Silicon Labs SI4461-868-DK
SI4461-868-DK picture photo
Mfg. Part Number
SI4461-868-DK
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT DEV WIRELESS SI4461 868MHZ
Datasheet Download
SI4461-868-DK.pdf
Availability of SI4461-868-DK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SI4461-868-DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SI4461-868-DK
Internal Part NumberEIS-SI4461-868-DK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadioPRO®
TypeTransceiver, ISM
Frequency868MHz
For Use With/Related ProductsSi4461
Supplied Contents8 Boards, Antennas, Batteries, Cables, Power Supply, Software
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI4461-868-DK
Related LinksSI4461, SI4461-868-DK Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI4461-868-DK Details Description
Related parts for SI4461-868-DK
CTRLR POWER SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN CAP ASSY 2POS 18-20AWG RED datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf