Silicon Labs SI4463-915-DK
SI4463-915-DK picture photo
Mfg. Part Number
SI4463-915-DK
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT DEV WIRELESS SI4463 915MHZ
Datasheet Download
SI4463-915-DK.pdf
Availability of SI4463-915-DK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SI4463-915-DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SI4463-915-DK
Internal Part NumberEIS-SI4463-915-DK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadioPRO®
TypeTransceiver, ISM
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsSi4463
Supplied Contents8 Boards, Antennas, Batteries, Cables, Power Supply, Software
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI4463-915-DK
Related LinksSI4463, SI4463-915-DK Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI4463-915-DK Details Description
Related parts for SI4463-915-DK
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 3/16" datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 900MA 290 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 2000W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOOD SHELL SIDE ENTRY M25 datasheet.pdf
FILTER IEC CONNECTOR 115/250VAC datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM RED DIFF datasheet.pdf