Silicon Labs SI52112-B5-GM2
SI52112-B5-GM2 picture photo
Mfg. Part Number
SI52112-B5-GM2
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC OSC PCI EXPRESS 2OUTPUT
Datasheet Download
SI52112-B5-GM2.pdf
Availability of SI52112-B5-GM2
QUANTITY
SI52112-B5-GM2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SI52112-B5-GM2
Internal Part NumberEIS-SI52112-B5-GM2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTube
PLLYes
Main PurposePCI Express (PCIe)
InputClock, Crystal
OutputHCSL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max100MHz
Voltage - Supply2.97 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-TDFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI52112-B5-GM2
Related LinksSI52112, SI52112-B5-GM2 Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI52112-B5-GM2 Details Description
Related parts for SI52112-B5-GM2
DIODE ARRAY GP 500V 16A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOUNTING HDWR BRACKET SLOTTED datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 2P BLACK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.12A 150 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
ANT SECTOR TRI-MODE 12" N FEMALE datasheet.pdf