Silicon Labs SI53301/4-EVB
SI53301/4-EVB picture photo
Mfg. Part Number
SI53301/4-EVB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
BOARD EVAL CLOCK BUFFER SI53300
Datasheet Download
SI53301/4-EVB.pdf
Availability of SI53301/4-EVB
QUANTITY
SI53301/4-EVB Order Process
Ship out your order
Specifications of SI53301/4-EVB
Internal Part NumberEIS-SI53301/4-EVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSi533x/5x Any-Rate Clock Generators and Clock Buffers
Si533xx Universal Low Jitter Clock Buffers/Translators
Clock Tree Timing Solutions
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductSi533xx Clock Buffers
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeTiming, Clock Buffer
Embedded-
Utilized IC / PartSi53300
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI53301/4-EVB
Related LinksSI5330, SI53301/4-EVB Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI53301/4-EVB Details Description
Related parts for SI53301/4-EVB
BASE MOUNT WEIGHTED datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 680 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CA FO LC VIO LC ZIPCORD 62.5 ORN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 3POS datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 256POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf