Silicon Labs SI5330G-B00218-GM
SI5330G-B00218-GM picture photo
Mfg. Part Number
SI5330G-B00218-GM
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:8 CMOS 24QFN
Datasheet Download
SI5330G-B00218-GM.pdf
Availability of SI5330G-B00218-GM
QUANTITY
SI5330G-B00218-GM Order Process
Ship out your order
Specifications of SI5330G-B00218-GM
Internal Part NumberEIS-SI5330G-B00218-GM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPB-1412235 23/Dec/2014
PCN PackagingPB-1412243 24/Dec/2014
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTray
TypeFanout Buffer (Distribution), Translator
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputYes/No
InputCML, HCSL, LVDS, LVPECL
OutputCMOS
Frequency - Max200MHz
Voltage - Supply1.71 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package24-QFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI5330G-B00218-GM
Related LinksSI5330G-, SI5330G-B00218-GM Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI5330G-B00218-GM Details Description
Related parts for SI5330G-B00218-GM
CONN PIN IDC 34POS SHORT W/O EAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 52MA 85 OHM TH datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4100PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 0.06W CARBON LOG datasheet.pdf
THERMOSTOR NTC 5K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 6GHZ SC-70-6 datasheet.pdf