Vishay/Siliconix SI9185DMP-25-T1-E3
SI9185DMP-25-T1-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SI9185DMP-25-T1-E3
Brief Description
IC REG LDO 2.5V 0.5A MLP33-8
Datasheet Download
SI9185DMP-25-T1-E3.pdf
Availability of SI9185DMP-25-T1-E3
QUANTITY
SI9185DMP-25-T1-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SI9185DMP-25-T1-E3
Internal Part NumberEIS-SI9185DMP-25-T1-E3
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.5V
Current - Output500mA
Voltage - Dropout (Typical)0.12V @ 500mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)700mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CasePowerPAK® MLP33-8
Supplier Device PackagePowerPAK® MLP33-8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI9185DMP-25-T1-E3
Related LinksSI9185DMP, SI9185DMP-25-T1-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SI9185DMP-25-T1-E3 Details Description
Related parts for SI9185DMP-25-T1-E3
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN RING TIN 350-450MCM 7/8" datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 315V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
LED SUPP CC BUCK 32V 700MA 7SIP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.1A 140 MOHM datasheet.pdf