Vishay/Siliconix SIHH26N60E-T1-GE3
SIHH26N60E-T1-GE3 picture photo
Mfg. Part Number
SIHH26N60E-T1-GE3
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 600V 25A POWERPAK8X8
Datasheet Download
SIHH26N60E-T1-GE3.pdf
Availability of SIHH26N60E-T1-GE3
QUANTITY
SIHH26N60E-T1-GE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIHH26N60E-T1-GE3
Internal Part NumberEIS-SIHH26N60E-T1-GE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSiHH26N60E, SiHH21N60E, SiHH14N60E, and SiHH11N60E MOSFETs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs135 mOhm @ 13A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs116nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2815pF @ 100V
Power - Max202W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-PowerTDFN
Supplier Device PackagePowerPAK® 8 x 8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIHH26N60E-T1-GE3
Related LinksSIHH26N6, SIHH26N60E-T1-GE3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SIHH26N60E-T1-GE3 Details Description
Related parts for SIHH26N60E-T1-GE3
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 30K OHM 3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 39.33"L X 32.52"W datasheet.pdf
TEN60 VERT RECPT ASSY 2P/W GUIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
80 MODII HDR DRST B/A 100 W/HD datasheet.pdf
PORTNOTE DESIGN KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf