SiTIME SIT1602ACT3-25E
SIT1602ACT3-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT1602ACT3-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT1602ACT3-25E.pdf
Availability of SIT1602ACT3-25E
QUANTITY
SIT1602ACT3-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT1602ACT3-25E
Internal Part NumberEIS-SIT1602ACT3-25E
Available Frequency Range3.75MHz ~ 77.76MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT1602ACT3-25E
Related LinksSIT1602, SIT1602ACT3-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT1602ACT3-25E Details Description
Related parts for SIT1602ACT3-25E
IC PROGRAM 3.400V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 5MIN DIN MNT datasheet.pdf
FILTER PERFORM MED W/CHOKE 8A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.1A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 40POS 3A datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 15A 600V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf