SiTIME SIT1602AIT7-25S
SIT1602AIT7-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT1602AIT7-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V
Datasheet Download
SIT1602AIT7-25S.pdf
Availability of SIT1602AIT7-25S
QUANTITY
SIT1602AIT7-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT1602AIT7-25S
Internal Part NumberEIS-SIT1602AIT7-25S
Available Frequency Range3.75MHz ~ 77.76MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT1602AIT7-25S
Related LinksSIT1602, SIT1602AIT7-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT1602AIT7-25S Details Description
Related parts for SIT1602AIT7-25S
LED 5MM RA 5V MATING GRN PC MNT datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 190POS .050" SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
STRIP MARKER 3 SPCL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
ALTERNISTORS 25AMP 800V TO-220A datasheet.pdf