SiTIME SIT3807AC-2-28SG
SIT3807AC-2-28SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-2-28SG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-2-28SG.pdf
Availability of SIT3807AC-2-28SG
QUANTITY
SIT3807AC-2-28SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-2-28SG
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-2-28SG
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-2-28SG
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-2-28SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-2-28SG Details Description
Related parts for SIT3807AC-2-28SG
CONN HOUSING 2MM 14POS POLARIZED datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.197" NYLON TAN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC PROCESSOR AUDIO DGTL 44-LQFP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 60POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV INT-A-PAK datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 599.103 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf