SiTIME SIT3807AC-C-25NH
SIT3807AC-C-25NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-C-25NH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-C-25NH.pdf
Availability of SIT3807AC-C-25NH
QUANTITY
SIT3807AC-C-25NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-C-25NH
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-C-25NH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-C-25NH
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-C-25NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-C-25NH Details Description
Related parts for SIT3807AC-C-25NH
RES 1.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
OSC XO 15.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf