SiTIME SIT3807AC-C-25NH
SIT3807AC-C-25NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-C-25NH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-C-25NH.pdf
Availability of SIT3807AC-C-25NH
QUANTITY
SIT3807AC-C-25NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-C-25NH
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-C-25NH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-C-25NH
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-C-25NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-C-25NH Details Description
Related parts for SIT3807AC-C-25NH
IC TXRX LINE-PWR RS232 IND 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TAS5414A/TAS5424A datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 12A datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT SKT datasheet.pdf