SiTIME SIT3807AC-C-33NG
SIT3807AC-C-33NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-C-33NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-C-33NG.pdf
Availability of SIT3807AC-C-33NG
QUANTITY
SIT3807AC-C-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-C-33NG
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-C-33NG
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-C-33NG
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-C-33NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-C-33NG Details Description
Related parts for SIT3807AC-C-33NG
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SIDACTOR BI 220V 400A TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 10.8W .55-1.8VOUT 6A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SITE LICENSE TURBO ENCODER XP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 1.64M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SOLDER NONSH datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf