SiTIME SIT3807AC-C-33NM
SIT3807AC-C-33NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-C-33NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-C-33NM.pdf
Availability of SIT3807AC-C-33NM
QUANTITY
SIT3807AC-C-33NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-C-33NM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-C-33NM
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-C-33NM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-C-33NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-C-33NM Details Description
Related parts for SIT3807AC-C-33NM
VARISTOR 6V 50A DISC 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 5.4A TO-220 datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
SLDSW 5A 0.5M PLAIN79215740 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 6A TO-220 datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
OSC XO 13.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf