SiTIME SIT3807AC-D-18NH
SIT3807AC-D-18NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-D-18NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-D-18NH.pdf
Availability of SIT3807AC-D-18NH
QUANTITY
SIT3807AC-D-18NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-D-18NH
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-D-18NH
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-D-18NH
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-D-18NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-D-18NH Details Description
Related parts for SIT3807AC-D-18NH
IC REG SWITCHD CAP 1.5V 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP1337ADAPG datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K WP 100W datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET 10A W TABS datasheet.pdf