SiTIME SIT3807AC-D-25SB
SIT3807AC-D-25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-D-25SB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-D-25SB.pdf
Availability of SIT3807AC-D-25SB
QUANTITY
SIT3807AC-D-25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-D-25SB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-D-25SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-D-25SB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-D-25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-D-25SB Details Description
Related parts for SIT3807AC-D-25SB
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
MOUNTING CLAMP VERTICAL 3IN DIA datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 3.4KVAC datasheet.pdf
ZM SUBMINI SW SPDT 125/250VAC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 300MA 120 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN DISTRIBUTOR 8POS GOLD IDC datasheet.pdf