SiTIME SIT3807AC-G-28SG
SIT3807AC-G-28SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-G-28SG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V
Datasheet Download
SIT3807AC-G-28SG.pdf
Availability of SIT3807AC-G-28SG
QUANTITY
SIT3807AC-G-28SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-G-28SG
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-G-28SG
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)