SiTIME SIT3807AI-C-18NB
SIT3807AI-C-18NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-18NB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-18NB.pdf
Availability of SIT3807AI-C-18NB
QUANTITY
SIT3807AI-C-18NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-18NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-18NB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-18NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-18NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-18NB Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-18NB
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 9V datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT #6 SCREW NAT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
ADAPTER F PLUG TO RCA JACK datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 3.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 14-26AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
IC CIRCUIT TNY PWR RESET SOT23-5 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG SHLD datasheet.pdf
4 - 8 X 20 CHAR DISPLAY IND datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf