SiTIME SIT3807AI-C-18SB
SIT3807AI-C-18SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-18SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-18SB.pdf
Availability of SIT3807AI-C-18SB
QUANTITY
SIT3807AI-C-18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-18SB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-18SB
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-18SB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-18SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-18SB Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-18SB
CONN SPRING CONT 56 POS .236 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 2X3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf