SiTIME SIT3807AI-C-25SB
SIT3807AI-C-25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-25SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-25SB.pdf
Availability of SIT3807AI-C-25SB
QUANTITY
SIT3807AI-C-25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-25SB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-25SB
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-25SB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-25SB Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-25SB
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2.7A 6TSOP datasheet.pdf
TRANSFORMER 20W 100HZ-15KHZ datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM2854 datasheet.pdf
LOAD SHARER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
2PC STRIP HYFEN PIN W/IN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf