SiTIME SIT3807AI-C-33NM
SIT3807AI-C-33NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-33NM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-33NM.pdf
Availability of SIT3807AI-C-33NM
QUANTITY
SIT3807AI-C-33NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-33NM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-33NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-33NM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-33NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-33NM Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-33NM
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DFN datasheet.pdf
BOX HEADER 2.54MM MALE STR 16POS datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 500MA DUAL 20VQFN datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf