SiTIME SIT3807AI-D-28SM
SIT3807AI-D-28SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-D-28SM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-D-28SM.pdf
Availability of SIT3807AI-D-28SM
QUANTITY
SIT3807AI-D-28SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-D-28SM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-D-28SM
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-D-28SM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-D-28SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-D-28SM Details Description
Related parts for SIT3807AI-D-28SM
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
PHOTO PIN DIODE SMD RGULLWING datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf