SiTIME SIT3807AI-D-33EM
SIT3807AI-D-33EM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-D-33EM
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-D-33EM.pdf
Availability of SIT3807AI-D-33EM
QUANTITY
SIT3807AI-D-33EM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-D-33EM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-D-33EM
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-D-33EM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-D-33EM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-D-33EM Details Description
Related parts for SIT3807AI-D-33EM
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY OPEN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV NP0 3640 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf