SiTIME SIT3807AI-D-33SM
SIT3807AI-D-33SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-D-33SM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-D-33SM.pdf
Availability of SIT3807AI-D-33SM
QUANTITY
SIT3807AI-D-33SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-D-33SM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-D-33SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-D-33SM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-D-33SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-D-33SM Details Description
Related parts for SIT3807AI-D-33SM
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf