SiTIME SIT3807AI-G-25NB
SIT3807AI-G-25NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-G-25NB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3807AI-G-25NB.pdf
Availability of SIT3807AI-G-25NB
QUANTITY
SIT3807AI-G-25NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-G-25NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-G-25NB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-G-25NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-G-25NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-G-25NB Details Description
Related parts for SIT3807AI-G-25NB
FUSE BOARD MOUNT 15A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR 12-WLP datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A SOT25 datasheet.pdf