SiTIME SIT3808AC-2-25NH
SIT3808AC-2-25NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-2-25NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-2-25NH.pdf
Availability of SIT3808AC-2-25NH
QUANTITY
SIT3808AC-2-25NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-2-25NH
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-2-25NH
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3808
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-2-25NH
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-2-25NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-2-25NH Details Description
Related parts for SIT3808AC-2-25NH
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC DO201AE datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 26-8AWG datasheet.pdf
PELTIER CP14,127,045,L1,RT,W4.5 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 26POS datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 10.6A 10 MOHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf