SiTIME SIT3808AC-2-28SZ
SIT3808AC-2-28SZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-2-28SZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-2-28SZ.pdf
Availability of SIT3808AC-2-28SZ
QUANTITY
SIT3808AC-2-28SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-2-28SZ
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-2-28SZ
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-2-28SZ
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-2-28SZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-2-28SZ Details Description
Related parts for SIT3808AC-2-28SZ
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS NATURAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 14" 2S FIN datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HDM SAPR176F280O LM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 48V 100W datasheet.pdf