SiTIME SIT3808AC-C-25EY
SIT3808AC-C-25EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-C-25EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-C-25EY.pdf
Availability of SIT3808AC-C-25EY
QUANTITY
SIT3808AC-C-25EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-C-25EY
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-C-25EY
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-C-25EY
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-C-25EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-C-25EY Details Description
Related parts for SIT3808AC-C-25EY
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M ORANGE 3' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12.4A TO252 datasheet.pdf