SiTIME SIT3808AC-C-25SY
SIT3808AC-C-25SY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-C-25SY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-C-25SY.pdf
Availability of SIT3808AC-C-25SY
QUANTITY
SIT3808AC-C-25SY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-C-25SY
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-C-25SY
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-C-25SY
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-C-25SY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-C-25SY Details Description
Related parts for SIT3808AC-C-25SY
RES 100 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 2-BIT UNIDIR 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
ETHERNET JACK PROCESSOR MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf