SiTIME SIT3808AC-D-25NG
SIT3808AC-D-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-D-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-D-25NG.pdf
Availability of SIT3808AC-D-25NG
QUANTITY
SIT3808AC-D-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-D-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-D-25NG
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-D-25NG
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-D-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-D-25NG Details Description
Related parts for SIT3808AC-D-25NG
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 9W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK 12POS DIL FML datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf