SiTIME SIT3808AC-D-25NY
SIT3808AC-D-25NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-D-25NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-D-25NY.pdf
Availability of SIT3808AC-D-25NY
QUANTITY
SIT3808AC-D-25NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-D-25NY
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-D-25NY
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-D-25NY
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-D-25NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-D-25NY Details Description
Related parts for SIT3808AC-D-25NY
CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 datasheet.pdf
IC DIG ISOLATOR W/DC-DC 16SOIC datasheet.pdf
IC 8CH GAMMA-V GEN/CALB 20HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SATA SYSTEM PLUG VERT W/PEG GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 28UQFN datasheet.pdf
DUCT SLOT TYPE F PVC BLUE 6' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf