SiTIME SIT3808AC-D-25SE
SIT3808AC-D-25SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-D-25SE
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-D-25SE.pdf
Availability of SIT3808AC-D-25SE
QUANTITY
SIT3808AC-D-25SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-D-25SE
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-D-25SE
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-D-25SE
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-D-25SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-D-25SE Details Description
Related parts for SIT3808AC-D-25SE
SSD 56GB 2.5" UATA datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 10-32 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 700MA 460 MOHM datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf