SiTIME SIT3808AC-D-28NG
SIT3808AC-D-28NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-D-28NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-D-28NG.pdf
Availability of SIT3808AC-D-28NG
QUANTITY
SIT3808AC-D-28NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-D-28NG
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-D-28NG
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-D-28NG
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-D-28NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-D-28NG Details Description
Related parts for SIT3808AC-D-28NG
CONN HEADR BRKWAY .100 02POS STR datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES MO 1W 62K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 21.6MM D 14 datasheet.pdf